Üstünlükleriyle Sandviç Panel Konteyner

Yapı güvenliği, uzun ömür, yalıtım performansı, defalarca kurulum gibi çok sayıda üstünlük konteyner yapılarda. Tam dönüştürülebilir malzeme kullanımıyla çevre dostu yapı sistemine sahip.

Sandviç Panel Konteyner Ürünleri

Karmod sandviç konteyner modelleri Ar-Ge ve ürün geliştirme süreçlerinde tasarlanarak modern tesislerde yeni nesil teknolojilerle üretiliyor. Karmod konteyner klasik üretimli yapılara göre üstünlük içeren farklarıyla öne çıkıyor. Yapı güvenliği henüz tasarımın gerçekleştirdiği özel yazılım program kullanımı aşamasında bilgisayar kontrolüyle yapılıyor. Aynı anda tasarım ve yapı güvenliği gerçekleştirilen kontrollerle güvenli olarak sağlanıyor. Yine bu aşamada konteyner projesine göre çelik metal malzeme kalınlığına karar veriliyor. Böylece yapı güvenliğini en iyi şekilde bütünleştirecek statik hesaplama ve üretim uygulamalarının tam entegrasyonu sağlanıyor.

Sandviç Panel Konteyner

Karmod sandviç panel konteyner yapımı aşamalarında cıvata somun ve geçmeli sistem tercih edildiğinden geleneksel kaynak uygulamalarına yer verilmemiştir. Bununla kaynak nedenli oluşan korozyonun yol açtığı çürümeler tamamıyla ortadan kaldırılarak yapı ömrü uzatılmıştır.

Karmod yeni nesil konteyner yapılar yüksek enerji tasarrufu sağlayan üstünlüğüyle de farklıdır. Yapıya da adını veren sandviç panel konteyner sisteminin sağladığı yalıtım yüksek enerji tasarrufuyla tercih edenlere bütçe kazancı sağlamaktadır. Karmod ürünlerinde trapez sac, lambri benzeri diğer markalarda kullanılan yalıtımsız uygulamalar geride bırakılmıştır. Duvar ve çatı uygulamalarında tamamen sandviç panel sistemi kullanılarak yapı yalıtım performansı ile üst seviyeye yükseltilmiştir. Çatıda panel kalınlığı 125 mm ile sandviç konteyner modelleri arasında öne çıkmıştır. Karmod yapıya özel geliştirilen kenet sistemiyle çatı panelleri birbirine kenetlenmiş olup tam sızdırmazlık sağlanarak su almalar geride bırakılmıştır.

Ergonomisi ve Konforuyla Sandviç Konteyner Modelleri

Sektördeki tecrübenin verdiği uzmanlıkla tasarlanan sandviç panel konteyner modelleri sunduğu ergonomiyle kullananlara konforu yaşatır. Bu nedenle Karmod konteyner şantiye yapı grubunda yaşattığı konforla işçilerin en çok talep ettiği yapılar arasında yer alıyor. Yaz kış, soğuk sıcak, yağmur toz fark etmeksizin işçi şantiye projelerinde yatakhane ve yemekhane yapılarıyla Karmod zindelik veren mekanlar hazırlıyor. Karmod sandviç panel konteyner deneyimini yaşayan çalışanların verimliliği artıyor.

Gerek standart üretimli 2,30×5,95 veya 3×7 sandviç konteyner modelleri olsun gerekse birleşimli katlı yapılar olsun her birinde aynı ergonomik kullanım konforuna sahip. Karmod konteyner görünüm ve kalitesiyle modern binalardaki kullanım konforunu aratmaz. Alt ve üst şase ile direklerde kullanılan çelik metaller Karmod’a özgü özel boyama teknolojisiyle boyandığından pürüzsüz düzgün yüzeyiyle öne çıkar. Boya canlılığını uzun yılar muhafaza eder. Henüz tasarım aşamasında estetik bir dizilimle hazırlanan tam simetrik cıvata uygulamaları genel görünümle bütünleşmiştir. Kaynak kullanımına yer verilmemesiyle korozyonun önüne geçilerek yapı ömür uzatılmıştır. Karmod sandviç konteyner modelleri iç mekan çözümleriyle de farklıdır. 125 cm sandviç panel kullanımı lambrili uygulamalarda sıklıkla yaşanan çatı sehim ve sarkmaları sonlandırarak tavanı düzgün yüzeyle buluşturmuştur. Duvarlarda özel boyalı panellerle aynı düzgünlük sağlanmış ve yapının uzun yıllar boya ihtiyacı duymadan kullanım imkanı kazandırmıştır. Projeli elektrik tesisatı özel kablo kanallarından düzgün şekilde ilerletilmiştir. Köşe birleşimleri özel kapama uygulamalarıyla zeminden tavana yapı ile bütünleştirilmiştir.

Sandviç Panel Konteyner
Previous
Next

Yeni Nesil Teknoloji ile Sandviç Panel Konteyner Yapımı

Karmod sektördeki uzmanlığıyla geliştirdiği yeni nesil teknolojiyi sandviç panel konteyner yapımı ile buluşturdu. Ar-Ge ve Ür-Ge süreçlerinde geliştirilen yeni teknoloji konteyner yapıların üretimine üstünlük olarak yansıdı. Geleneksel konteyner üretimindeki kaynak kullanımı, yalıtımsız trapez sac panel ve lambri gibi uygulamalara son verildi. Yeni nesil Sandviç panel konteyner fiyatları inşaat firmaları ve bireysel konut kullanıcılarına sağladığı bütçe tasarrufuyla kullandıkça da kazandırmaya devam ediyor.

Karmod Konteyner Üretimi Nasıl Yapılıyor?

Karmod üretim serüvenini 3×7 mt. ölçüde en çok tercih edilen 1+1 plandaki sandviç konteyner modeli K 7001 görelim. İlk olarak yapı güvenliği açısından Karmod’a özgü kalınlıkta çelik saclarla bilgisayar destekli teknolojik hatta alt ve üst şase üretimi yapılıyor. Yapının direkleri de aynı hatta hazırlanıyor. Makine hattında otomasyonla kesim, bükümle birlikte cıvata delik alanları açılan çelik metal parçalar boya hattına alınıyor. Burada otomotiv sanayinde kullanılan teknoloji ile boyama ve fırınlama işleminden geçiriliyor. Aynı anda diğer hatlarda sandviç panel konteyner yapımı aşamasında kullanılacak duvar ve çatı panelleri hazırlanıyor. Boyadan çıkan çelik metaller alt ve üst şaselerin hazırlanması için montaj hattına getiriliyor. Alt şase zemin destek metallere ile birleştirilerek iç zemine levha serimi üzerine PVC mineflo zemin uygulaması yapılıyor. Üst şase 12,5 cm kalınlıktaki panelle birlikte genel montaja hazırlanıyor. Cıvata somun kullanımıyla ara direklerle alt ve üst şase birleştiriliyor. Çelik karkas hazır olduğunda sandviç panellerin geleceği alanlara özel EPDM conta uygulaması gerçekleştiriliyor. Bu conta ısı köprülerinin oluşumunu engelleyerek sandviç panel konteyner yapının yalıtım performansına katkı sağlıyor. Ana taşıyıcı karkasın tamamlanmasıyla bant hattında ilerleyen yapının duvar sandviç panel konteyner dizimi yapılıyor. Aynı anda iç oda ve tuvalet duş ünitesi duvarları da geçmeli montajla beraber vidalanıyor. Çift camlı PVC pencereler, WC menfezi duvar panellerinin montajıyla birlikte ilerliyor. Duvarların birleşimiyle birlikte projeli elektrik tesisatının çekimi yapılıyor. Prizler, anahtarlar ve aydınlatma armatürleri montajlanıyor. Aynı anda tuvalet, duş ve mutfak kısmına proje kapsamında sıhhi ve atık su tesisatlarının çekimiyle sandviç panel konteyner yapımı devam ediyor. Tuvalet ünitesi, lavabo, duş teknesi gibi vitrifiye malzeme montajıyla musluk, batarya, sabunluk, tuvalet kağıtlığı, ayna montajı yapılıyor. Kenar kapamaları ve zemin süpürgelikleri montajlanıyor. Son aşamada oda panel kapıları ve ana giriş özel sac panel kapı montajıyla sandviç panel konteyner yapımı tamamlanıyor. Kalite kontrol istasyonundan onay alan konteyner ofis veya evini dilediğiniz yere sevk edilerek aynı gün kullanımınıza sunuluyor.

Sandviç Panel Konteyner Fiyatları Ne Kadar?

Konteyner fiyatlarını incelerken satın alma anında oluşan ucuz fiyat yerine yapının kullanımda göstereceği genel performans göz önünde bulundurulmalı. Kullanıcı deneyimleri de baz alındığında sandviç panel konteyner fiyatları kullanım süresince sağladığı tasarrufla kazandırıyor. Karmod konteyner yeni nesil üretim sisteminin kazandırdığı avantajla uzun yıllar güvenle kullanılıyor. Duvar ve çatısında tamamıyla sandviç panel kullanımıyla sağladığı yüksek yalıtımla bütçe enerji giderlerinden kazandırıyor. Yüksek yalıtımıyla Karmod yeni nesil yapıları geleneksel üretimlere göre yüzde 60’a varan oranlarda iklimlendirme enerjisinden tasarruf sağlıyor. Enerji tasarrufuyla Karmod sandviç panel konteyner fiyatları ilk yıl kullanımı sonrası amortisman giderlerini ciddi oranda azaltarak size kazandırıyor. Cıvata somun sistemiyle şantiye projelerine defalarca kullanım avantajı sağlıyor. Kaynaklı modeller söküp takmalarda avantajını kaybederken defalarca farklı projelerde kullanım sandviç panel konteyner fiyatları için önemli bir avantaja dönüşüyor. Uzun ömür kullanımın sağladığı avantajla 2.el sandviç panel konteyner fiyatlarında değerinde satılabilmektedir.

Fiyat Al

Çevreye Dost Yapılar Sandviç Panel Konteyner

Tam dönüşüm üstünlüğü ve uzun ömür kullanım modeliyle yıllarca kullanımı sandviç panel konteyner modelini özellikle tercih edilen yapı sistemleri arasına yükseltmiştir. Cıvata somunlu geçmeli sistemin sağladığı avantajla şantiye projeleri gerçekleştiren firmalara önemli bütçe kazancı sağlamıştır. Bu firmalar yatakhane ve yemekhane yapılarını projeden projeye taşıyarak ek şantiye yapı grubu maliyetlerini geride bırakarak bütçeden kazançlı çıkıyor. Deforme olmayan üstünlüğüyle ikinci el sandviç panel konteyner piyasasında yeni sahiplerine kolayca devredebiliyorlar. Uzun ömür kullanımı ve ilk günkü kullanım konforuyla 2.el sandviç panel konteyner üstünlükleriyle her zaman değerini koruyor.