Üstünlükler Karmod Yeni Nesil Konteyner Teknik Özellikleri

Karmod’un 1986 yılından beri hazır yapı sektöründeki öncülüğüyle Ar-Ge ve Ür-Ge süreçlerinde tasarlayıp ürettiği yeni nesil konteyner teknik özelliklerimiz yansıyan çok sayıda üstünlüğe sahip. Kullanım ergonomisinin öncelendiği modern tasarımlar konfora, yapı güvenliğinin özel statikle desteklendiği uygulamalar huzura dönüşüyor. 

Konteyner Teknik

Kaynaksız Cıvatalı Üretim Teknolojisi

Karmod uzmanlığıyla tasarlanan yenilikçi konteyner modelleri modern tesislerde cıvatalı ve geçmeli sistem kullanılarak üretiliyor. Yapı ömrüne ve güvenliğe olumsuz etkide bulunan klasik kaynak uygulamaları yeni nesil konteynerde tamamıyla geride bırakılmış durumda. Özel yazılım programında tasarlanan yapı güvenliği yüksek konteyner modelleri son teknolojilerle donatılı modern tesislerde üretime alınıyor. Konteyner yapıya güvenlik kazandıran alt ve üst şase ile direkler bu makine hattında otomasyon sürecinde hazırlanıyor.

Karmod konteynerin metal aksamlarının tamamında özel kalınlıkta korozyonu önleyen yüksek galvaniz kaplı çelik metaller tercih edilerek kullanılıyor. Yüksek galvanizle yapı ömrü uzun sürelere yükseltiliyor. Defalarca yer değiştirmelerin yaşandığı şantiye yapı grubunda bile uzun yıllar projeden projeye güvenle kullanılıyor. Cıvatalı sistemle bu galvaniz korunarak çelik metallerin ömrüne ömür katılıyor. Klasik üretimlerde kaynağın yol açtığı korozyon nedenli çürümeler ve statik yapı güvenliği zafiyetleri Karmod yeni nesil konteynerde tamamen sonlandırılıyor.

Otomotiv Teknolojili Boyama Sistemi

Karmod yeni nesil konteyner yapıların çelik metallerin tamamı özel boyama sistemiyle boyanmaktadır. Otomotiv üretim sanayinde de kullanılan bu teknoloji ile Karmod konteyner yapıların dış görünümü uzun yıllar ilk günkü canlılığını muhafaza edecek seviyeye yükseltilir. Karmod yeni nesil konteynerin alt şasede zemini destekleyen profillerde yine yüksek galvaniz kaplı metaller kullanılır. Bu kısımda da kaynak uygulamasına yer verilmeyerek metallerin ömrü yükseltilmiştir. Benzerlerine göre çok daha sık aralıkta döşenen zemin profilleri yapı zeminini ekstra desteklemiştir.

Tam Sandviç Panelli Enerji Tasarrufu Sağlayan Sistem Karmod Yeni Nesil Konteynerde

Karmod yeni nesil konteynerin çatı ve duvar panellerinde tamamıyla sandviç panel sistemi kullanılmaktadır. Çatıda 125 mm kalınlıktaki sandviç panel kullanımıyla benzersizdir. Dış ve iç duvar bölmeleri 5 cm kalınlıkta sandviç paneller kullanılarak üretilmektedir. Sandviç paneller özel boyalı metal levhalar arasına yüksek dansiteli EPS veya opsiyonel uygulamada taş yünü yalıtım malzemesi kullanılarak üretilmektedir.

Duvardan çatıya yüksek sandviç panel sistemin kazandırdığı yalıtım avantajıyla kullanıldığı her yapıda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Çatı sandviç panelleri Karmod markasına özgü özel kenet sistemiyle birleştirilmiş olup çatıdan su alma sorunları tamamıyla geride bırakılmıştır. Yalıtım çift camlı PVC pencerelerle desteklenmiş olup kanat açılımlarında tam boy ispanyolet kilit sistemi tercih edilmiştir. Karmod konteynere özgü sac panel sistemli özel ana kapı tam kapama sağlayarak rüzgara, toza, yağmura geçit verilmemiştir.

Konteyner Kurulum

Tam Yangın Güvenliği ile Karmod Yeni Nesil Konteyner Teknik Özellikleri

Karmod yeni nesil konteyner yapıların elektrik tesisatları modele özel projeli olup üretimde proje uygunluğu kalite kontrol sistemiyle denetlenmektedir. Uygulamada modelin çekeceği maksimum enerji miktarı hesaplanarak ekstra opsiyonlar kullanılacak ekipmana eklenmiştir. Tam kablo kalınlığı, gerçekçi amper değerlerinde ISO belgeli sigortalar, ISO belgeli priz ve aydınlatma anahtarları Karmod yeni nesil konteynerde. Kablo bağlantılarında bantlama gibi sorunlu uygulamalar terk edilerek özel klemensler kullanılmıştır. Armatürlere varana kadar tam yangın güvenliği tüm Karmod konteyner yapılarında güvenliğinize özel.

Elektrik sistemindeki aynı hassasiyet atık ve temiz su tesisatlarında da yapıya özel proje uygulamasıyla ortaya konulmuştur. Üretimde atık ve temiz su tesisat uygulamaları projeye göre kalite kontrol departmanınca denetlenerek gerçekleştirilmektedir. Sızdırmazlık testleri yapılan yeni nesil konteyner güvenli kullanım için sevke hazır hale getirilmektedir. Karmod yeni nesil konteynerle şantiyenizde, ofisinizde veya evinizde gözünüz arkada kalmasın güçlü marka güveni hep yanınızda.

Karmod Yeni Nesi Konteyner Teknik Özellikleri

ÜRETİM ÖLÇÜLERİ: Karmod yeni nesil konteyner 12 metre uzunluğa kadar istenilen ölçülerde projelendirilip üretilebilmektedir. (Ölçüler üretimde ± 5 cm toleransa sahiptir).

METAL SAC METALLER:    Erdemir Galvaniz – 1311

ÇİMENTO YONGALI LEVHA: TSE 634-2

TEKNİK DETAYLAR

DEPREM ÖLÇÜTÜ: 1.Derece

İKLİM ÖZELLİĞİ: 3. Bölge İklim Kuşağı

KAR TAŞIMA YÜKÜ: 80 Kg/m²

RÜZGAR KUVVETİ: 80 Km/Saat Hızı (Bu hız için ürün zemine sabitlenmesi şarttır)

EPS POLİSTREN KÖPÜK:  TS EN 13163

DIŞ DUVAR İLETİM DEĞERİ: 0,46 W/m²K

ÇATI İLETİM DEĞERİ: 0,26 W/m²K

TABAN ISI İLETİM DEĞERİ: 1,24 W/m²K

ZEMİN YÜK KAPASİTESİ: 200 Kg/m²

TABAN

Taban sisteminde uzay profili, bulonlu birleşimli konstrüksiyon sistemi kullanılarak üretilmektedir. Yapının yerleştirileceği zeminin düzgün ve terazide olması gerekmektedir.

ZEMİN KAPLAMASI: 14 mm kalınlığa sahip çimento yongalı levha üzeri 2 mm kalınlıkta PVC mineflo tercih edilmiştir.

DUVAR

Yeni nesil konteynerin duvarlarında özel şekillendirilmiş EPS dolgulu sandviç panel sistemi kullanılmaktadır.

PANEL DIŞ ve İÇ YÜZEY KAPLAMASI: RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.

DUVAR YALITIMI: Karmod Yeni Nesil konteyner duvarında yalıtım malzemesi olarak 5 cm kalınlıkta, 14 kg/m³ polistren köpük kullanılmaktadır. Yangın sınıfı B2 standardıdır. Isı yalıtımlı, sağlıklı ve güvenli malzemeler kullanılmıştır.

ÇATI SİSTEMİ

ÇATI SİSTEMİ: Karmod Yeni Nesil konteyner  çatısında özel şekillendirilmiş kenetli sistem EPS dolgulu sandviç paneller kullanılmıştır. Yağmur suları kolaylıkla tahliye edilmekte olup özel kenet sistemiyle tam sızdırmazlık sağlanmıştır.

ÇATI YALITIMI: Karmod Yeni Nesil konteyner duvarında yalıtım malzemesi olarak 12,5 cm kalınlıkta, 14 kg/m³ polistren köpük kullanılmaktadır. Yangın sınıfı B2 standardıdır. Isı yalıtımlı, sağlıklı ve güvenli malzemeler kullanılmıştır.

ÇATI PANELLERİ DIŞ ve İÇ YÜZEY KAPLAMASI: RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.

KAPILAR

DIŞ KAPI: Karmod Yeni Nesil Konteynerin ana giriş kapısında tam kapama sağlayan sac panel kapı tercih edilmiştir. Kasası 1,2 mm ve kapı gövdesi 0,5 boyalı sacdan imal edilmiş olup tam sızdırmazlık contalarla sağlanmıştır. Darbe ve çizilmelere dayanıklıdır. Kapı kanadının içi 20 kg/m³ Polistren Köpük (EPS) dolgulu olup ses ve ısı yalıtımı sağlanmıştır.

İÇ ODA KAPILARI: 1980×755 mm standart ölçüde MDF-Lam kapı kullanılmaktadır. Kapı montajı elektrostatik boyalı galvaniz metal kasa üzerine gerçekleştirilmektedir.

PENCERELER

PENCERE: Karmod yeni nesilde yalıtıma katkı sağlayan çift camlı PVC pencere sistemi kullanılmaktadır. Standart ölçüsü 890 x 1135 mm’dir. Pencere kanadı 90 derece açılımlıdır.

PENCERE PERVAZI: Pencerelerin iç kenarlarında PVC pervaz kullanılmaktadır.

CAM: Pencere camlarında 4+12+4 mm kalınlıkta ÇİFTCAM kullanılmaktadır.

BOYALAR

METAL BOYAMALARI: konteynerde kullanılan metaller RAL 1019 elektrostatik boya ile özel sistemle boyanmaktadır.

ELEKTRİK TESİSATI

UYGULAMA SİSTEMİ: Sıva üstü

KABLO TERCİHİ:  Aydınlatma armatürleri için 2×1,5 mm, prizler için  de 3×2,5 TSE Belgeli NYM kablo kullanılmaktadır.

AYDINLATMA: Armatürde yuvarlak glop armatür kullanılmakta olup TSE belgelidir.

ANAHTAR ve PRİZLER : Odaların her birinde anahtar ve priz bulunmaktadır.

SIHHI SU TESİSAT SİSTEMİ

Temiz Su Tesisatı Sıvu Üstü Olarak Uygulanmaktadır

YERTAŞI TUVALET ÜNİTESİ: Karmod’a özgü üretimli ABS Yer taşı ünite kullanılmaktadır.

KLOZET  TUVALET ÜNİTESİ:  Seramik malzemeden üretimli TSE belgeli ürün kullanılmaktadır.

DUŞ TEKNESİ: Karmod Yeni Nesil Konteyner Duş Teknesinde akrilik esaslı TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır. Sadece WC-Duş konteyneri planındaki üretimlerde duş teknesi kullanılmamaktadır.

LAVABO: TSE belgeli, ABS ürünler tercih edilerek kullanılmaktadır.

TEMİZ SU TESİSATI: Su tesisat uygulamalarında PPRC özellikli TSE belgesine sahip malzemeler kullanılmaktadır.

ATIK SU TESİSATI: PVC özellikli TSE belgeli malzemeler kullanılmaktadır.

STANDART AKSESUARLAR: Tuvalet kağıtlığı, ayna, sıvı sabunluk vb. aksesuarlarda TSE belgeli malzemeler standart uygulamalı kullanılmaktadır.

WC-DUŞ

HAVALANDIRMA SİSTEMİ: WC ve Duş ünite havalandırması için 21 x 25 cm ölçüde havalandırma menfezi kullanılmaktadır. Koridorlarda 60 x 40 cm ölçüde karşılıklı yan kısa duvarlara gelecek şekilde iki adet vasistas pencere kullanılmaktadır. Duş ünitesi giriş alanlarında duş perdesi kullanılmaktadır.

ZEMİN ve DUVAR KAPLAMA UYGULAMASI: Karmod yeni nesil Konteyner Duş Zemini komple olmak üzere duvarda ara bölmeler hariç 130 cm’ye kadar yükseltilmiş PVC mineflo ile kaplanmıştır. WC ünite zeminleri duvarda 30 cm yüksekliği kadar yine ara bölmeler hariç PVC mineflo ile kaplanmaktadır.

WC ve DUŞ KAPISI: Kapılarda 90 cm eninde dışa açılımlı kapı kullanılmaktadır.

WC AYDINLATMA: Yapı içerisinde koridorlarda 2×18 etanjlı floresan lamba tercih edilerek kullanılmıştır.

KONTEYNERİN SEVKİYATI

Yapı üzerine üretim esnasında yerleştirilmiş özel tasarımlı braketler ve kolonlar kullanılarak yapının yükleme ve indirmeleri vinçle yapılabilmektedir.

Karmod Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Saklı Tutar. Satın alma ve sözleşme anındaki güncel teknik özellikleri mutlaka incelemenizi öneririz.

Fiyat Al