Konteyner sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Konteyner Nedir?
Konteyner hızlı üretim, kolay nakliye ve sevk edildiği gün yerinde kullanıma hazır olan yenilikçi ve pratik yapı modelinin adıdır. Konteyner farklı alandaki yapı ihtiyaçlarının kısa sürede karşılanması hedefiyle özel geliştirilmiş bir modeldir.
Konteynerler Nasıl Üretilir? Yapı Özellikleri nelerdir?
Konteyner hazır yapı sektöründe yeni nesil teknolojilerle donatılı modern hatlarda üretilir. Yeni Nesil Konteyner kaynaksız cıvata – somun ve geçmeli sistem avantajına sahip yapı özelliğiyle öne çıkar. Yeni Nesil Konteyner duvar ve çatı sisteminde yüksek yalıtım sağlayan sandviç paneller kullanılmaktadır.
Konteynerler rüzgâra karşı dayanıklı mıdır?
Konteynerler 80 Km/Saat Hızı ile esen rüzgarlara karşı güvenlidir. Bu hızda esen rüzgar dayanımı için konteyner yapı zemine sabitlenmesi gerekmektedir.
Konteynerler bakım gerektirir mi?
Yeni Nesil Teknolojiyle üretilen konteyner yapılar uzun yıllar bakım gerektirmeden güvenle kullanılır. Özel boyalı sandviç paneller içten ve dıştan nemli bezle kolaylıkla temizlenebilir. Alt ve üst şasesi başta olmak üzere tüm metaller otomotiv sanayinde kullanılan boya sistemiyle boyandığından bakım gerektirmeden ilk günkü canlılığını uzun yıllar sürdürür. Zemin özel kalınlıkta PVC mineflo olup bakım ve temizliği çok kolaydır. Öze kenet sistemli sandviç panel çatısı tam sızdırmaz olup ekstra bakım gerektirmez. PVC pencere, panel kapı ve tuvalet temizliği diğer yapı sistemleriyle aynıdır.
Konteyner ısı ve ses yalıtımı nasıldır?
Tamamen çatısından duvarına sandviç panel sisteme sahip yeni nesil konteyner yapılar yüksek ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Yüksek yalıtımıyla kullandıkça yüzde 60’a varan hissedilir oranlarda enerji tasarrufu sağlar. Panellerin metallerle birleştirildiği alanlara özel EPDM conta kullanılmış olup olası ısı köprülerine izin verilmemiştir. PVC çift camlı pencereler, özel tam kapama sağlayan sac panel dış kapı izolasyona ekstra katkı sağlar.
Konteynerler sadece belirli standartlar ve ölçülerde mi yapılabilir?
Konteyner yapılar standart plan ve ölçülerdeki üretimlerinin yanı sıra birleşimli yapı sistemiyle istenilen özel ölçülerde üretilebilir. Standart 3×7 ölçüdeki konteyner yaygın kullanımı nedeniyle öne çıkmıştır. Konteyner üniteleri 3 metre eniyle 12 metreye varan ölçülerde üretilebilir. Üniteler yan yana ve dört kata kadar üst üste yerleştirilerek çok büyük metrajdaki ölçülerde konteyner yapı projeleri gerçekleştirilebilir.
Konteyner zemini nasıl olmalı ve ne gerekli?
Konteyner yapının konulacağı zemin terazide yerleşim için sert bir zemin olmalı. 10 cm kalınlıkta düzgün atılmış, tok farkı bulunmayan beton zemin önerilmektedir. Beton zeminin konteyner ölçüsünden bir miktar daha geniş olması yapının yere sabitlenmesi açısından önemlidir. Konteyner yerden çelik metal sistemle yükseltilmiş platform üzerine de yerleştirilerek kullanılabilir. Bu yerleşimde yapıyı taşıyacak karkasın statik hesaplaması iyi yapılmalıdır. Rüzgar etkisine karşı bağlantılar yine yapı güvenliği şartlarında gerçekleştirilmektedir.
Konteynerlerin garanti koşulları nelerdir ve garanti süresi ne kadardır?
Yeni Nesil Konteyner üretim ve montaj hatalarına karşı 1 yıl süreyle firma garantisine sahiptir. Konteyner sözleşmede yer alan kullanım şartlarına riayet edilmesi durumunda uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilir.
Konteynerlerde iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) nasıl çözülebilir?
Konteynerin ısıtma ve soğutmasında klima ve elektrikli ısıtıcılar kullanılabilmektedir. Dağıtım şirketlerinin onayıyla doğalgaz sobası da yapıya entegre edilebilmektedir.
Konteyner nakliyesi nasıl yapılır? Hangi araçla kaç tane taşınabilir?
Tam fabrika üretimli konteyner yapının nakliyesi için kamyon ve tırlar kullanılmaktadır. Demonte konteynerlerin taşımasında aynı araçlarla birlikte uluslararası taşımacılık standardında deniz konteynerleri kullanılmaktadır. Konteyner üzerine üretim esnasında yerleştirilmiş özel tasarımlı braketler ve kolonlar kullanılarak yapının yükleme ve indirmeleri vinçle yapılabilmektedir. Tam üretimli 3×7 konteyner tıra iki adet yüklenmektedir. Demonte flatpack aynı ölçüdeki konteyner ise 1 tıra veya deniz konteynerine 10 adet yüklenerek sevk edilebilmektedir.

Sizin konteyner sıkça sorulan sorularda göremediğiniz ama bizlere sormak istediğiniz soruları iletişim bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz.

Konteyner Sıkça Sorulan Sorular
Konteyner Sıkça Sorulan Sorular