Pratik Yapı Avantajı Demonte Konteyner Modellerinde

Kapalı mekan ihtiyacı duyulan her alanda pratik kurulum avantajıyla demonte konteyner yapılara kolay çözüm getiriyor. Yeni nesil yapı sistemiyle modern tesislerde kısa zamanda üretiliyor dünyanın her bölgesine kolayca sevk ediliyor. Nerede olursa olsun sevk edildiği yerde başka inşa malzemelerine ihtiyaç duyulmadan kısa sürede kuruluyor. Konteyner kurulumu ile kullanıma hazır yapı sunumunda ulaşılması güç hız avantajına sahip.

Demonte Konteyner Ürünleri

Demonte Konteyner Nedir?

Demonte konteyner cıvatalı birleşimle modern tesislerde üretilerek modüler şekilde sevk edilerek yerinde başka malzeme gerektirmeden kurulum yapılan yenilikçi konteyner modelidir. Demonte yapı modeliyle yatakhane gibi şantiye işçi kamp yapıları başta olmak üzere çok sayıda bina hazırlanabilmektedir. Şantiye yapı grubunun yanı sıra okul ve hastane binaları, sosyal konutlar, spor ve sosyal tesis yapılarının hazırlanmasında yapı modeli yoğun olarak kullanılmaktadır. Üretim ve kurulum hızıyla afet sonrası deprem evlerinin hazırlanmasında demonte konteyner modeli ilk tercih edilen yapı modelidir. Aynı şekilde afet ve mülteci kamp yerleşkelerine özel sahra hastanelerinin kısa sürede hazırlanarak hizmete alınmasında önemli avantaja sahiptir. Demonte prefabrik konteyner yapı modelinin öne çıkan avantajları hızlı üretim, kolay sevkiyat ve yerinde kısa zamanda kurulum üstünlüğüdür.

Demonte Konteyner Nasıl Üretilir?

Karmod Ar-Ge ve ürün geliştirme süreçlerinde tasarlanan Karmod Demonte konteyner yapılar yeni nesil üretim sistemine sahiptir. Üretiminde yeni teknolojiler kullanılmaktadır. Demonte konteynerlerin nasıl üretildiğinden önce imalata hazırlık aşamasına bir göz atmakta yarar var. Karmod yapılarının tamamında olduğu gibi yapıların üretim öncesi tasarımıyla da ayrıcalıklara sahiptir. Karmod konteyner modellerinin tasarımı özel yazılım bilgisayar programları kullanılarak uzmanlıkla hazırlanıyor. Tasarımda kullanım ergonomisiyle birlikte yapı güvenliğini sağlayan özel statik hesaplamaları da bu aşamada gerçekleştiriliyor. Aynı süreçte her yapı modeline özel elektrik ile atık ve sıhhi su tesisat sistemleri projeli olarak hazırlanıyor. Seri imalat öncesi test üretimleri yapılan demonte konteyner modelleri tam üretime hazır hale getiriliyor.

Demonte konteyner üretimi Karmod’un modern tesislerinde yeni teknoloji makinelerde gerçekleştiriliyor. Üretim makine hattını kontrol eden ana merkez tasarımın yapıldığı programla bire bir uyumlu bilgisayar sistemine sahi. İlk olarak yüksek galvaniz kaplı yapı güvenliğine özel kalınlıktaki çelik metallerle alt ve üst şaseleri hazırlanıyor. Aynı şekilde köşe ve diyagonal direkleri de hazırlanıyor.

Özel çelik metallerin büküm, kesim ve cıvata delikleri tamamen makine hattında otomasyonla gerçekleştiriliyor. Karmod yeni nesil demonte konteyner üretiminde yapı güvenliğini ve ömrünü olumsuz etkileyen kaynak kullanımına son verilmiştir. Metallerin boyaması otomotiv üretimindeki teknoloji kullanılarak özel fırında gerçekleştirilmektedir. Boya kalitesi ve uygulama teknolojisiyle Karmod yapıların çelik metalleri uzun yıllar ilk günkü canlılığını koruyarak muhafaza etmektedir.

Demonte konteyner üretiminde bir yandan otomasyon hattında çelik metaller hazırlanarak boyanırken diğer yandan duvar ve çatı panellerinin hazırlığı yapılmaktadır. Duvar ve çatı panelleri tamamıyla sandviç panel sistemine sahip olup özel metal levhalar arasına yalıtım malzemesi kullanılarak hazırlanır. Duvar kalınlığı standart olarak 5 cm olup çatıdaki kalınlık 12,5 cm ile Karmod’a özgü ve benzersizdir. Sandviç paneller arasına yalıtım malzemesi olarak yüksek dansite yoğunlukta EPS veya opsiyonel olarak taş yünü kullanılabilmektedir. Çatı sandviç panel birleşimi özel kenet sistemiyle gerçekleştirilmiş olup yapıda tam sızdırmazlık sağlanmıştır.

Özel hatlarda çelik metaller, sandviç duvar ve çatı panelleri üretilirken diğer tarafta çift camlı PVC pencereler, panel sistem iç oda kapıları hazırlanmaktadır. Ana kapısı özel sac panel sistemli tam kapama sağlayan güvenli kapı olup markaya özgüdür.

Alt ve üst şasesi, direkleri, sandviç panel duvar ve çatıları, kapı penceresi ile üretimi tamamlanan yapı hazır demonte konteyner paket sistemine alınır. İlk olarak alt şase paket altına yerleştirilir. Araya duvar panelleri, elektrik ve su tesisat malzemeleri, kapı ve pencereler yerleştirilir. En üste de sandviç panelleri kenetlenerek şase ile buluşmuş çatı şasesi konularak pakete alınmış olur. Böylece 264 cm’lik yüksekliğe sahip yapı demonte konteyner ölçüleri ile paketlenerek sadece 45 cm yükseklikle kolay sevke hazır hale getirilir. Normalde standart üretimde bir tırla iki ürün sevk edilebilirken demonte üretimin verdiği avantajla 10 adet yapı aynı anda tek araçla lojistiği yapılabilmektedir. Nakliyedeki bu önemli fark avantaj olarak yansımaktadır. Demonte konteyner modelinin tasarlanmasındaki en önemli etken de bu avantajdır.

Demonte Konteyner Üretimleri

Temel anlamda nakliye navlun ücretlerini önemli ölçüde azaltmanın hedeflendiği demonte konteyner modelleri maliyetleri azaltarak yapı bütçelerini tasarrufla buluşturuyor. Bir Tır aracı veya 40 HC  deniz konteyneri ile demonte harici standart üretimle en fazla iki ünite taşınabilirken demonte konteyner modeli kullanılarak 10 adet ünite taşınabiliyor. Bu durum nakliyede 5 kat daha avantajla demonte konteyner fiyatları yönünden avantaja dönüşüyor. Bu yenilikçi sistemle hazır yapı maliyetlerinde önemli bir gidere sahip nakliye navlun ücretlerinden erişilemez bir tasarruf sağlanıyor.

Demonte Konteyner Modelleri

230x595 Demonte Konteyner Modeli

Standart üretimli demonte konteyner modelidir. 14 m2’ye yakın kapalı alan imkanına sahiptir. Üniteler yan yana birleşimli modelde projelendirilerek daha büyük metrajlı ve katlı yapılar kısa sürede hazırlanabilir. Bir Tırla aynı anda 5 adet önde 5 adette kasanın arka kısmında üst üste konularak10 adet taşınabilir. Aynı şekilde 40 HC deniz konteyner taşımacılığı ile de 10 adet yapı yüklenerek taşınabilir.

Standart 230×595 demonte konteyner modelinde tek oda ve 1+1 planda üretimleri bulunmaktadır. Plana WC Duş konteyneri ile mini mutfağın da dahil edildiği modeller bulunmaktadır. Sevk edildiği yerde kolay kurulum avantajına sahiptir. Paketlenen yapı kurulum yerinde açılarak cıvata ve geçmeli sistemle kısa sürede montajlanarak kullanıma hazır hale getirilebilmektedir. Demonte konteyner modeliyle ofis yapıları başta olmak üzere yatakhane ve yemekhane binaları, sosyal konutlar kısa sürede kurulumla kullanıma sunulabilmektedir. Paket sistem avantajıyla yapı gönderildiği bölgede başka inşaat malzemelerine ihtiyaç duyulmadan kolayca kurulum yapılabilmektedir.

Demonte Konteyner Modelleri

Full Demonte Konteyner Modeli Karmod Yeni Nesilde

Demonte konteyner modelleri standart olarak her firma üretiminde 230×595 cm ölçüsüne sahip olup 14 m2 kullanım alanına sahiptir. Karmod yeni nesil yapılarında Full Demonte Konteyner modelini geliştirerek hazır yapılara önemli bir yenilik getirdi. Bu yapının temel avantajı Dünyada ilk kez 3×7 ebatında 21 m2 ürün paketlenerek deniz konteyneri ile deniz aşırı ülkelere sevk edilebilir hale getirildi.

Karmod’un 3×7 paket sistemi Demonte konteyner ölçüleri adeta bir devrim niteliğinde yenilik oldu. Normalde deniz konteyner taşımacılığında standart paket sistemle 230×595 cm ölçüsündeki yapı aşılamazken Full Demonte konteyner ölçüsü ile 21 m2 yapı aynı adette taşınabilir hale getirildi. Bu durum demonte yapılarda önemli bir avantajı meydana çıkardı. Standart demonte ölçüsündeki 14 m2 ünite yenilikçi sistemle yüzde 50 daha büyük üretimle 21 m2’ye çıkarıldı. Karmod yeni nesil demonte konteyner ölçüleri ile projeler daha geniş ve ferah mekan sunumuyla konforlu kullanım kazandı.

Nakliye Avantajlarıyla Demonte Konteyner Fiyatları

Tam üretimli konteyner yapılara göre nakliye maliyetlerini önemli ölçüde azaltan demonte konteyner fiyatları yapı finansman giderlerini azaltarak bütçelere kazandırıyor. Normal üretimle bir araçla 2 olan ünite taşıma sayısı 10 adete yükseliyor. Şantiye ve ofis yapıları bu sistemle nakliye navlun giderlerinden büyük ölçüde tasarrufla kazançlı çıkıyor. Aynı avantaj sosyal konutlarda tercih gören demonte konteyner ev fiyatları için de büyük avantaj sağlıyor. Yapılara büyük yük getiren nakliye giderleri önemli ölçüde azalıyor demonte konteyner ev fiyatları avantajlarıyla ev sahibi olmak daha da kolaylaşıyor.

Fiyat Al